Charlton Heston

Z Multimediaexpo.eu
Přejít na: navigace, hledání
Charlton Heston (1963)

John Charles Carter (* 4. října 1923, † 5. dubna 2008) byl americký rozhlasový, filmový, divadelní a televizní herec, režisér a spisovatel, vystupující pod uměleckým pseudonymem Charlton Heston.

Proslavil se především jako představitel hrdinských a vysoce charakterních postav, mezi nimiž vyniká především Jehuda Ben-Hur z legendárního jedenáctioscarového velkofilmu Ben Hur, za kterého obdržel v roce 1960 Oscara "za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli".

Mezi další jeho slavné postavy patří např. Mojžíš z filmu Desatero přikázaní, Steve Leech z filmu Velká země, plukovník Georg Taylor z filmu Planeta opic, Michelangelo z filmu Ve službách papeže či sv. Thomas More, kterého ztvárnil jak v divadelní hře Muž do nepohody, tak i ve stejnojmenném televizním filmu, který sám zrežíroval.

Na začátku svojí kariéry patřil k hereckým hvězdám, které stály proti rasismu a aktivně bojovaly za lidská práva. Byl též vášnivým obhájcem práva nosit zbraň a v letech 19982001 byl prezidentem National Rifle Association.

Knihy

Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Charlton Heston
200 sociálních sítí a dalších služeb (připojte se)